Nátěry fasád

Díváte se na svůj dům a říkáte si, že už není, co býval? Chybí mu šmrnc a v ulici je za šedou myš? Máte možnost to změnit. Řekneme vám, jak na to… Jak na to vám prozradíme i v případě novostaveb.

Speciální plošiny, speciální barvy, na všechno jsme připraveni.

  • Přípravu podkladu zajistí zednické práce.
  • Pestrá paleta barev rozzáří váš objekt na mnoho let.

nástřik fasády pomocí kloubové plošinyinspirace pro nový nátěr fasády Vašeho domu
Nahlédněte do našeho fotoalba

Co nabízíme?

  • nátěry fasád rodinných domů
  • nátěry fasád bytových domů
  • nátěry fasád komerčních objektů
  • nátěry dřevěných chatek
  • nátěry venkovních ploch
  • nátěry okapů, svodů a parapetů

Vítr, sníh ani déšť už si na fasádu nepřijdou. Kromě hezčího bydlení nátěrem posílíte izolační vlastnosti fasády a prodloužíte její životnost.

Nespokojte se s šedí!

nátěr štítové stěny rodinného domu

Čím to vlastně natíráme?

Všechny nátěrové hmoty určené pro fasády musí dokonale odolávat povětrnostním vlivům a chránit stavbu před extrémními podmínkami. Působí na ně především sluneční záření, mráz, vlhkost a střídání teplot.

Nejčastěji se využívají tři základní druhy fasádních nátěrových hmot, a to akrylátové, silikátové a silikonové.

nátěr fasády firmy v šedém odstínu

Akrylátové fasádní barvy

Jedná se o nejpoužívanější barvy, které jsou cenově velmi dobře dostupné. Lze je tónovat do nedokečného spektra barev, takže lze teoreticky dosáhnout jakéhokoliv odstínu. Používáme jen odstíny, které jsou odolné UV záření (stabilní) a jsou tak vysoce barvostálé (neblednou). Slabinou těchto nátěrových hmot je větší náchylnost na znečištění.

Silikonové fasádní barvy

Jednoznačně se vyznačují nejvyšší odolností vůči vodě. Pojivo silikonových fasádních barev tvoří akrylátové disperze doplněné (nad 50%) silikonovými emulzemi, které dávají konečnému povrchu vynikající vlastnosti – zejména vodoodpudivost, tím i velmi malou nasákavost a hovořit lze také o omezené špinivosti fasády a určitému samočištění dešťovou vodou. Jedná se o znatelně dražší variantu fasádního nátěru.

Silikátové fasádní barvy

Jejich paropropustnost je obvykle excelentní a rovněž přídržnost je vysoká (díky „chemickému“ vázání s podkladem). Pojivem silikátových fasádních barev je draselné vodní sklo, jehož charakteristickým znakem je velmi vysoké pH. Nátěrovou hmotu lze navíc aplikovat jen na podklady, které obsahují křemík – například vyzrálé štukové omítky bez povrchových úprav, nebo silikátové malby. Pro kolorování lze tedy použít jen anorganické pigmenty, proto lze docílit jen omezeného množství odstínů. Silikátové barvy se vyznačují vysokou životností, bohužel jsou více nasákavé a náročnější pro aplikaci.
Tyto barvy se většinou používají na staré, památkáři chráněné objekty. Na běžný rodinný dům nejsou vhodné a proto se k tomuto účelů nepoužívají.

nátěr fasády správní budovy firmy

Máte dotazy ? Jsme Vám k službám. Stačí vyplnit nezávazný poptávkový formulář.„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.
Kdo jsme?

Malíři pokojů Ostrava, Hlučín, Bílovec a okolí. Jsme rodinná firma, která již dlouhá léta nabízí své služby v oblasti malířských a natěračských prací.

A svět je barevnější…

Provádíme malování bytů, malování pokojů, úpravy interiérů a exteriérů s komplexní službou dle přání klienta, a to v Ostravě a širokém okolí.

» pokračování


© 2015 – 2024 MARF reklamní agentura, grafické studiotvorba webových stránek